Dzisiaj jest: 22.6.2024, imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

Piotr Świtała _ zbiórka charytatywna

Dodano: rok temu Czytane: 925 Autor:

Zbiórka na operację kręgosłupa w USA dla Piotrusia Świtały Moja zbiórka: https://www.siepomaga.pl/piotr-switala lub przekaż mi 1,5% podatku: Numer KRS: 0000396361 Cel szczegółowy 1,5%: 0156786 Piotr

Piotr Świtała _ zbiórka charytatywna
Piotruś przyszedł na świat za wcześnie – zupełnie bezbronny i obarczony wadami genetycznymi, które na zawsze zmieniły nasze życie. Operacje i cierpienie są wpisane w jego życie od pierwszych chwil, a my staramy się go wspierać tak bardzo jak tylko umiemy.

Ilość chorób zaburza rozwój Piotrka. W pierwszych tygodniach życia miał operację zamknięcia przetoki wrotno – systemowej, zaćmę, usunięcie dodatkowego paluszka. Jedna nóżka była aż o 5 cm za krótka. Zabieg wydłużenia nóżki skutkował rocznym unieruchomieniem w gipsie. Niestety, oczekiwane efekty były dalekie od założeń. Wygięcie kości wymusiło operacje i kolejne miesiące Piotruś spędził w gipsie. 

W kwietniu 2022 synek przeszedł operację kręgosłupa złożoną z trzech etapów. Założenie czaszkowego aparatu wymagało przewiercenia czaszki i umieszczenia ciężarków przy główce w dzień i nocy! Następnie ścięto garbik, zostały podcięte kręgi i uniesiono rdzeń. Trzeci etap siedmiogodzinnej i zagrażającej życiu operacji polegał na wstawieniu prętów rosnących stymulujących wzrost. Po siedmiu latach walki, starań, wylanych łez i zainwestowanych pieniędzy Piotruś stracił władzę w nogach. Zbyt inwazyjne zabiegi na zawsze go unieruchomiły.

Pomimo tylu przeszkód dalej walczymy o naszego synka! W związku z niedowładem pojawiło się wiele nowych wydatków, których nie jesteśmy w stanie opłacić. Potrzeby przerastają nasze możliwości finansowe. Samo łóżko, wózek czy fotelik samochodowy dostosowany do Piotrka to koszt kilkudziesięciu tysięcy złotych. Regularna rehabilitacja, środki pielęgnacyjne konieczne do cewnikowania i leki to podstawa codziennego funkcjonowania synka. 

Dla dobra Piotrusia byliśmy i jesteśmy gotowi zrobić wszystko, by mu pomóc. Jest prawdziwym wojownikiem – dzielnym i mądrym! Przyjmował cios za ciosem, wierząc w to, że jeszcze będzie lepiej.  Z całego serca pragniemy przychylić mu nieba, zakończyć pasmo nieszczęśliwych wydarzeń i wynagrodzić wszystko złe, co go spotkało.

Moja zbiórka:

https://www.siepomaga.pl/piotr-switala


rodzice Piotrusia
Źródło: https://www.siepomaga.pl/piotr-switala#wplaty
Wiadomości z tej kategorii
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.