Dzisiaj jest: 17.6.2021, imieniny: Laury, Leszka, Marcjana

AI - sztuczna inteligencja i gry wideo

Dodano: miesiąc temu Czytane: 40 Autor:

Sztuczna inteligencja i gry wideo.

AI - sztuczna inteligencja i gry wideo
Bardziej nieprzewidywalne i realistyczne scenariusze, większe możliwości zachowań postaci niegrywalnych, lepsze wrażenia z gry. Ciągły rozwój nowoczesnych technologii pozwala tworzyć wciągający, mniej przewidywalny świat wirtualny. Czym właściwie jest AI - sztuczna inteligencja i jakie jest jej zastosowanie w grach wideo?
Jak działa AI sztuczna inteligencja gier wideo?
Artificial intelligence (AI) - sztuczna inteligencja - polega na zastosowaniu algorytmów, które obserwują, a następnie symulują zachowania ludzkie. Celem jest opracowanie systemów wykazujących zachowania, które obserwatorowi wydają się naturalne i inteligentne. Każdy ruchomy element, który gracz napotyka w grze, jest zarządzany przez sztuczną inteligencję.
W większości gier występują wrogowie oraz postaci niegrywalne NPC (non-player character), na których zachowanie gracz nie ma wpływu. Dzięki sztucznej inteligencji bohaterowie ci zachowują się w sposób zależny od działań gracza. W najprostszej formie są to określone akcje, takie jak unik i atak albo oddalenie się. Im bardziej złożony algorytm, tym więcej możliwych zachowań postaci niegrywalnych.
W 2019 roku niezależny programista Nick Walton wykorzystał uczenie maszynowe do stworzenia gry przygodowej AI Dungeon, w której liczba historii jest nieskończona, a realia zmieniają się w zależności od danych wejściowych i zachowań gracza. Użytkownicy mogą również tworzyć i udostępniać własne niestandardowe ustawienia przygód. W grze Red Dead Redemption 2 wszystkie elementy: przedmioty, zwierzęta, bohaterowie, reagują na czynności wykonywane przez gracza w wyjątkowo wiarygodny sposób, a gracza może zdecydować czy wykonać powierzone zadania czy wędrować po mapie bez celu. 

Źródło: www.techwarn.com
            www.automatyka.pl
Źródło: www.techwarn.com
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.