Logo

MBJ electronics s.c.

O firmie

Firma MBJ electronics jest polskim producentem aparatury przeznaczonej do drganiowej diagnostyki maszyn. Oprócz urządzeń do pomiaru drgań, naszym Klientom oferujemy również wiedzę niezbędną do jego pełnego wykorzystania. Nasza aparatura przeznaczona jest przede wszystkim dla działów mechanicznych, działów remontowych i służb utrzymania ruchu jak również dla jednostek kontroli jakości.


 

Produkty

MIERNIKI DRGAŃ
Oferujemy Państwu nowoczesne urządzenia, pozwalające na dokładny pomiar drgań. Ich wykorzystanie umożliwia prawidłową kontrolę parku maszynowego, zapewniając bezpieczeństwo eksploatowanych maszyn i urządzeń. Miernik drgań pozwala na szybkie wykrycie ewentualnych nieprawidłowości w działaniu maszyn, zbadanie stanu zużycia oraz rodzaju i poziomu uszkodzeń. Miernik stanowi podstawowy przyrząd diagnostyczny w działach utrzymania ruchu bądź remontowych. Analizator drgań ułatwia zapewnienie ciągłej, bezpiecznej oraz wydajnej pracy parku maszynowego. W naszej ofercie prezentujemy nowoczesne modele mierników, które charakteryzują się wieloma możliwościami pomiarowymi. Do przyrządów dołączone zostaje specjalne oprogramowanie, pozwalające na automatyczny odbiór przekazanych przez przyrząd pomiarów.

SYSTEMY CIĄGŁEGO MONITOROWANIA DRGAŃ I WIBRACJI
Systemy ciągłego monitorowania drgań i wibracji pozwalają uniknąć nieoczekiwanych awarii maszyn. Odpowiednio wczesne zaplanowanie prac konserwacyjnych ogranicza koszty związane ze wstrzymaniem pracy urządzenia. Ponadto prace serwisowe ograniczają się wyłącznie do wymiany tych podzespołów, które faktycznie uległy uszkodzeniu lub zużyciu. Nasze urządzenia monitorujące mogą zostać wykorzystane do stałej kontroli poziomu drgań maszyn i urządzeń wirujących oraz monitorowania stanu łożysk tocznych. Współpracują one z czujnikami drgań o standardowym wyjściu prądowym 4–20 mA.

CZUJNIKI
Czujnik drgań to akcelerometr wykorzystywany do pomiaru wibracji maszyn w warunkach przemysłowych. W naszej ofercie dostępne są stabilne rozwiązania wykorzystujące kwarcowy element piezoelektryczny oraz modele niskoszumowe z przetwornikiem ceramicznym. Dla zachowania większego bezpieczeństwa każdy nasz czujnik wibracji został wyposażony w wewnętrzne zabezpieczenie przed wyładowaniami elektrostatycznymi oraz filtrację zakłóceń od fal radiowych. Prezentowane akcelerometry przemysłowe odznaczają się również wysoką odpornością na wstrząsy, dzięki czemu mogą być stosowane w mobilnych urządzeniach pomiarowych. Poza tym mogą być wykorzystywane do ciągłego monitoringu drgań. Oferowane przez nas czujniki mają niski poziom szumów i zakłóceń, co zapewnia dokładne pomiary.

KABLE, MAGNESY I AKCESORIA MONTAŻOWE
Na precyzję i wierność danych przekazywanych przez czujniki do wibrometrów wpływa m.in. rodzaj zastosowanego okablowania. Dla zachowania najlepszych warunków pracy zalecane jest stosowanie przewodów ekranowanych, dzięki którym wskazania nie zostaną przekłamane zewnętrznymi zaburzeniami elektromagnetycznymi. Przewody ekranowaneznajdują się w naszej ofercie, a ich dokładny spis znajduje się w pliku PDF umieszczonym poniżej. Dysponujemy również wysokiej jakości złączami BNC i MIL-C . Złącza są precyzyjnie wykonane, zapewniają trwałe połączenie nawet po wieloletniej eksploatacji. W ofercie dostępne są też stopki magnetyczne, stopki mocujące oraz śrubki mocujące przykręcane do czujników drgań.

PROGRAM MBJLAB
Program MBJLAB jest przeznaczony do współpracy z przyrządami serii DIAMOND. Umożliwia stworzenie bazy danych o parku maszynowym w zakładzie. Pozwala na odbiór wyników pomiarów zapamiętanych w przyrządzie pomiarowym, następnie ich zapis, przeglądanie i analizę. Można również tworzyć dokumentację w formie wydruków. Istotnym elementem oprogramowania jest możliwość tworzenia tras pomiarowych i przesyłania ich do przyrządu pomiarowego.

Zapraszany do współpracy!

Źródło: http://www.mbj.com.pl