Logo

INSTAL CENTRUM

O firmie

Dystrybutor pomp ciepła i rekuperatorów liderów rynku: Thermia, Daikin, Dimplex oraz Titon. Oferujemy sprzedaż oraz montaż wszystkich rodzajów pomp ciepła. W ramach usług wykonujemy projekt instalacji, montaż (w tym wykonywanie odwiertów) oraz serwis.

‌Zrealizowane przez nas inwestycje zaczynają się od małych domków jednorodzinnych, a kończą na dużych maszynowniach np. w szkołach publicznych, obiektach sakralnych czy budynkach wielorodzinnych.

Produkty

Pompy ciepła
Praca pompy ciepła w kilku krokach
Urządzenie potrafi wytworzyć energię cieplną która kilkukrotnie przekracza pobór energii elektrycznej pobranej przez urządzenie do jego pracy. Dzieje się tak poprzez wymiennik ciepła, dzięki któremu energia pobierana jest z środowiska naturalnego. Jest to zmagazynowane ciepło pobierane z powietrza, gruntu lub wody.

Zasada pracy pompy ciepła
  1. Czynnik obiegu dolnego źródła odbiera energię cieplną z gruntu lub wody.
  2. W parowniku pompy cieplejszy czynnik obiegu dolnego źródła oddaje ciepło zimniejszemu czynnikowi chłodniczemu. Czynnik chłodniczy odparowuje, stając się gazem.
  3. Gaz zostaje sprężony przez sprężarkę, przez co jego temperatura bardzo wzrasta.
  4. Ciepło odebrane podczas parowania i sprężania jest przekazywane w skraplaczu do instalacji centralnego ogrzewania budynku.
  5. Skroplony gaz po przejściu przez zawór rozprężny obniża swoje ciśnienie oraz temperaturę i przepływa do parownika, gdzie ponownie odbiera ciepło od czynnika obiegu dolnego źródła i proces zaczyna się ponownie.
Instalacje - rekuperacja
Rekuperatory to urządzenia, które w sposób oszczędny i wydajny zapewniają wymianę powietrza. 
Działanie rekuperatora polega na „wietrzeniu” budynku bez konieczności otwierania okien i strat energii skumulowanej podczas ogrzewania. Odbywa się to za pomocą wymiennika krzyżowego, który przekazuje wyższą temperaturę z powietrza odsysanego z pomieszczeń i przekazuję tą temperaturę świeżemu, ale chłodniejszemu powietrzu zasysanemu do budynku.
Skuteczność rekuperatorów sięga 96%, co oznacza, że dostarczamy w sposób ciągły świeże powietrze, w większości bez utraty energii włożonej do ogrzania budynku.
Rozprowadzenie i zasysanie powietrza możliwe jest poprzez sieć kanałów wentylacyjnym, których rozmieszczenie projektuje się dla każdego budynku z osobna. Centrala (rekuperator) umieszczany zazwyczaj jest na poddaszu, aczkolwiek są możliwe inne rozwiązania.
Dzięki swej specyfice rekuperator świetnie sprawdza się w działaniu w domach dobrze zaizolowanych, które posiadają również niskotemperaturowe źródło ciepła jak np. pompa ciepła.
Latem wysoka temperatura na dolocie przechwytywana jest przez wymiennik krzyżowy i wyrzucana na zewnątrz budynku. Możliwe jest dzięki rewersyjnej funkcji rekuperacji, poprzez co uzyskujemy świeże i chłodne powietrze.

Instalacje - stacja uzdatniania wody
Częstym problemem w gospodarstwach domowych jest duża twardość wody. Skutkiem tego jest szybsze zużywanie wszystkich domowych urządzeń odbioru wody grzewczej, takich jak: kotły, grzejniki, pralki, armatura kuchenna i łazienkowa.
Doskonałym rozwiązaniem jest zastosowanie stacji uzdatniania wody. Z racji swoich właściwości urządzenie redukuje twardość wody oraz unieszkodliwia inne stałe zanieczyszczenia.  Proces ten zachodzi poprzez zastosowanie złoża jonowymiennego. Złoże regeneruje się roztworem soli, która po załadowaniu stacji w zależności od ilości wody wystarcza na kilka miesięcy. Uzupełnianie stanu soli jest to jedyną czynnością, którą należy wykonywać podczas użytkowania stacji uzdatniania wody.
Podczas montażu stacji uzdatniania wody na głównym przyłączu wody, należy pamiętać o zastosowaniu filtra wstępnego (np. sznurkowy), który chroni stację przed zanieczyszczeniami mechanicznymi.
Stację uzdatniania wody można podłączyć również do istniejących już instalacji wodno-kanalizacyjnych.
Zastosowanie stacji uzdatniania wody wiąże się ochroną naszego zdrowia oraz zabezpieczeniem urządzeń domowych przed działaniem „twardej” wody.

Instalacje - odkurzacz centralny
Jednostka centralna, w specjalnym dźwiękochłonnej izolacji zasysa powietrze poprzez sieć kanałów rozprowadzonych w budynku. Kanały wykonane są ze specjalnych rur PCV. Jednostka centralna zwieszona jest zazwyczaj w pomieszczeniach typu garaż, skrytka itp.
Ciśnienie wytworzone w jednostce centralnej powoduje zasysanie powietrza z kurzem z czyszczonego pomieszczenia. Sprzątanie odbywa się za pomocą rur czyszczących, podobnych do tych używanych przy tradycyjnych odkurzacz. Długość takiej rury to 7 lub 9m.
Powietrze z kurzem, które kierowane jest jednostki centralnej wyrzucane jest na zewnątrz budynku za pomocą specjalnego otworu (np. w garażu), natomiast kurz gromadzony jest w odkurzaczu. Czas napełnienia takiego odkurzacza zależny jest od wielkości budynku i waha w granicach 4-6 miesięcy.
aki sposób sprzątania domu jest cichszy oraz mniej szkodliwy dla zdrowia, gdyż dzięki takiemu rozwiązaniu redukujemy ilość kurzu krążącego w pomieszczeniu. Odkurzacz centralny generuje również oszczędności finansowe oraz zdecydowanie skraca czas wykonywania porządków.

Instalacje - ogrzewanie podłogowe
Zalicza się do najbardziej efektywnych oraz najbardziej ekonomicznych sposobów przekazywania energii cieplnej w budynku.
Dzięki zastosowaniu wodnego ogrzewania podłogowego o niskiej temperaturze zasilania (nie wyższej niż 35 stopni C), uzyskujemy wysoki komfort przy stałej temperaturze panującej w pomieszczeniu. Podgrzana woda krąży w rurach typu „X-PERT S5+”  5 warstwowa rura marki Roth o przekroju 17mm, które rozkładane są na specjalnych do tego przystosowanych styropianach, mocowane do nich mechanicznie za pomocą klipsów i zalewane wylewką tradycyjną lub anhydrytową (posadzka).
Stosując ogrzewanie podłogowe w zadanym pomieszczeniu panuje równomierna temperatura, wykorzystując niższą temperaturę zasilania niż przy ogrzewaniu grzejnikowym. Dzięki temu typu ogrzewaniu generujemy oszczędności użytkując obiekt.
Kolejnym aspektem na rzecz ogrzewania podłogowego jest równomierny rozkład temperatury w pomieszczeniu.
Poprzez stosowanie niższej temperatury zasilania zyskujemy na redukcji unoszenia się kurzu w pomieszczeniach, szczególnie ważny aspekt dla osób alergicznych.
Rosnący trend dotyczący ogrzewania podłogowego zmusił firmy zajmujące się produkcją pokryć podłóg do przystosowania swoich produktów do ogrzewania podłogowego. Obecnie na rynku większość producentów posiada w swojej gamie produkty odpowiednio dostosowane do tego typu instalacji.

Zapraszany do współpracy!

Źródło: http://www.instalcentrum.com.pl